Odběr novinek

Zaregistrujte se k odběru novinek a získáte nejnovější informace do Vašeho e-mailu.Nyní jste na stránce:

Konstrukce domuRezidence FLORIÁN Prostějov

Jedná se o rekonstukci původní budovy pivovaru s průmyslovým využitím na šestipodlažní polyfunkční objekt (5NP a 1 PP). Původní obvodové smíšené zdivo je doplněno novým z keramických tvátnic HELUZ. Původní střední nosné a příčkové zdivo z pálených cihel je doplněno také novým zdivem z keramických tvárnic HELUZ se zvukovou neprůzvučností Rmin=52 dB.

Stropy jsou navrženy z ocelových válcových profilů se spodní železobetonovou deskou tloušťky 100 mm. Povrch stropů je upraven štukovou sádrovápennou omítkou nebo přisazenými sádrokartonovými podhledy.

Celý objekt je zateplen kontaktním systémem z minerálních desek od f. BASF (Umin = 0,36 W/m2K).

Dispoziční uspořádání domu vychází z  celkového rozdělení objektu na dvě křídla, z nichž  dokaždé má samostaný vstup. Vertikální pohyb osob je zajištěn výtahem v každém křídle domu.

V 1. NP a v části 1.PP se nachází celkem téměř 700 m2 nebytových (komerčních) prostor a dále v 1.PP je umístěno 32 sklepních kójí a 16 krytých parkovacích stání. Další parkovací stání jsou umístěna na venkovním prostranství u domu. V nadzemních podlažích (2.NP až 5.NP) se nachází 32 bytových jednotek kategorie 1+kk, 2+kk, 3+kk a 4+kk. Součástí každé bytové jednotky je balkon nebo terasa.Realizace: Enzon